Bezpieczeństwo IT

Napis Security

W walce o spokojny sen

Zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa IT jest obecnie kluczowe dla spokojnego prowadzenia biznesu. Ataki na firmową infrastrukturę stały się w ostatnich latach nie tylko o wiele bardziej zaawansowane, ale również zdecydowanie częstsze.

Najbardziej groźnymi są ataki wymuszające okup, tzw ransomware. Szyfrują one dyski najważniejszych urządzeń i domagają się opłaty za podanie klucza do odszyfrowania. Przedsiębiorca po wpłacie okupu bardzo często zostaje z niczym, gdyż przestępcy po uzyskaniu pieniędzy często nie przekazują obiecanych danych. Ataków tego typu w ubiegłym roku zrejestrowano aż miliard.

Kłódka

Jak skutecznie się chronić?

Skuteczną ochronę zapewniają zaawansowane urządzenia klasy UTM, np. produkty Stormshield czy Fortigate. Dzięki połączeniu wielu warstw ochrony w jednym urządzeniu oraz kontroli całego ruchu sieciowego neutralizują one potencjalne zagrożenie uniemożliwiając mu w ogóle dotarcie do urządzeń wewnątrz sieci.

Są to bardzo zaawansowane techniczne urządzenia, wymagające do konfiguracji i obsługi dedykowanych, specjalnie przeszkolonych inżynierów sieci. Administracji tej klasy urządzeń nie można powierzyć „swojemu” firmowemu informatykowi. Bez specjalistycznych szkoleń, wiedzy z obszaru bezpieczeństwa, praktyki oraz doświadczenia nie będą miały szansy skutecznie chronić.

Kłódka
Laptop z kłódką na matrycy

Bezpieczne dane Twojej firmy

W Progress-IT od lat zajmujemy się doradztwem w zakresie bezpieczeństwa. Przeprowadzamy audyty, pomagamy w doborze optymalnych rozwiązań. Skutecznie chronimy sieci naszych klientów, pozwalając im na spokojny sen i niczym nie zakłócone prowadzenie biznesu.

Warto podjąć odpowiednie działania przed szkodą. Dlatego zapraszamy wszystkich poważnie traktujących kwestie bezpieczeństwa w swoich organizacjach do kontaktu z nami.

Zobacz również:

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Kontakt