Aktualności

Czysty komputer to nie tylko porządek w plikach

Dzisiaj już każdy nawet mniej zaawansowany użytkownik wie, że co jakoś czas komputer należy przeczyścić ze śmieci – to nie tylko dodatkowe megabajty na dysku ale też szybsza praca systemu i programów. Podobnie ma się sprawa z wnętrzem naszego komputera – tak, tak! Wewnątrz nawet najbardziej smukłego laptopa znajdują się niewielkie kanaliki przez które przepływa powietrze chłodzące obciążone podzespoły. Dlaczego brud ma negatywny wpływ na pracę komputera i jak... Czytaj więcej!

Dodano:

2018-05-28


Człowiek – najsłabsze ogniwo firmowego bezpieczeństwa

27% pracowników nadal daje się złowić poprzez ataki phishingowe – takie dane płyną z najnowszego raportu. Oszukać dają się nawet pracownicy działów IT. Przestępcy zdają sobie z tego sprawę i coraz śmielej wplatają w ataki metody socjotechniczne, oddziaływując na psychikę człowieka. Firma Positive Technologies przeprowadziła badania na grupie prawie 3,5 tys. pracowników z dziesięciu dużych zachodnich firm. W ramach tzw. pentestów, czyli testów penetracyjnych,... Czytaj więcej!

Dodano:

2018-04-20


Android Auto - rozbudowany system multimedialny

Czy Twój samochód posiada rozbudowany system multimedialny? Jeżeli nie, świetną alternatywą okazać może się Android Auto. Aby zyskać bogate w opcje oprogramowanie dla samochodu potrzebny będzie jedynie smartfon. Z Android Auto można korzystać bezpośrednio na ekranie telefonu lub poprzez podłączenie smartfonu do samochodu i wyświetlenie oprogramowania Google na ekranie systemu multimedialnego. Mimo iż dostępny jest w języku polskim i całkiem dobrze działa na terenie... Czytaj więcej!

Dodano:

2018-04-19


G Suite, czyli ułatwmy sobie pracę…

Nie od dziś wiadomo, że czas to pieniądz. W dobie wszech obecnej elektroniki wiele zadań możemy wykonywać znacznie szybciej. Mogło by się wydawać, że w kwestii szybkości obiegu dokumentów, wymiany informacji podczas pracy zespołowej, czy planowania zadań w firmie osiągnięto już wszystko. Nic bardziej mylnego… G-Suite będący produktem firmy Google rzuca nowe światło na te zagadnienia. Oferta giganta z Mountain View jest usługą działającą w chmurze. Już ta... Czytaj więcej!

Dodano:

2018-04-18


Ransomware – okup za dane Twojej firmy

Począwszy od 2017 roku byliśmy świadkami przyspieszenia bardzo niepoko-jącego procederu jakim jest rozwój jednej z gałęzi cyberprzestępczości. Według analiz firmy Proofpoint aż 63% niechcianej poczty zawierało złośliwe oprogramowanie szyfrujące (dane z III kwartału). Skala problemu nasila się z dnia na dzień, a straty sięgają grubo ponad 5bln dolarów. Czym jest ransomware? Co jeśli nasze dane zostaną zaatakowane? Jak zminimalizować skutki ataku? Jak się bronić przed... Czytaj więcej!

Dodano:

2018-04-13


Życzenia

W imieniu całej firmy życzymy Państwu, aby nadchodzące Święta Wielkanocne napełniły Wasze serca radością i nadzieją, a chwile spędzone w gronie najbliższych dodawały otuchy i pozwalały przezwyciężyć wszystkie trudności.

Dodano:

2018-03-30


Nowi pracownicy

W ostatnich dniach do załogi PROGRESS-IT dołączyli Albert oraz Michał. Dzięki nim będziemy w stanie jeszcze szybciej i sprawniej reagować na zgłoszenia Państwa - naszych chlebodawców i najcenniejszych klientów. Nowym kolegom życzymy samych zawodowych sukcesów i udanej kariery, sobie dalszego rozwoju a Państwu zadowolenia z jakości obsługi, poczucia stabilności i bezpieczeństwa firmowych systemów w rękach naszych informatyków.

Dodano:

2018-03-27


Nowy sprzęt właśnie trafił do konfiguracji!

Dla jednego z naszych czołowych klientów nastał czas na wymianę obecnych komputerów. Zdecydowaliśmy dostarczyć laptopy Dell Vostro serii 5 przeznaczonych do zadań biznesowych. Nowoczesny sprzęt wykonany z trwałego szczotkowanego aluminium w połączeniu z wyjątkowo smukłą konstrukcją zapewnia ergonomię pracy. Wysoką wydajność, natomiast zawdzięczamy bezkompromisowym podzespołom. Wewnątrz znajdują się między innymi procesor Intel Core i5-7200U, 8Gb pamięci RAM, szybki... Czytaj więcej!

Dodano:

2018-03-27


Wdrożenie G-suite w Mok oraz Klubdelta

Za oknem ciągle zima, przyroda na razie uśpiona, ale my w Progress-IT pracujemy na najwyższych obrotach. Kończymy właśnie wdrożenie rozwiązań chmurowych Google G Suite w Miejskim Ośrodku Kultury w Szczecinie oraz w Klubie Delta (Pozdrawiamy!). Narzędzia te zapewnią: - nielimitowaną przestrzeń dyskową na dane - nieograniczony niczym dostęp lokalny i zdalny do plików i danych - doskonałe narzędzia do komunikacji indywidualnej i grupowej (Chat, Hangouts) -... Czytaj więcej!

Dodano:

2018-03-22


Liczba PI

Dzisiejszy dzień jest zdecydowanie wyjątkowy i można powiedzieć - matematyczny. - Obchodzimy urodziny Einsteina - Stephen Hawking wyruszył w podróż ku Osobliwościom na Brzegach Czasoprzestrzeni - Obchodzimy dzień liczby Pi Ponieważ nikt znowu niczego nie napisał i zostałem sam, skupię się na tym ostatnim zagadnieniu, pierwsze dwa zostawiając zdecydowanie mądrzejszym ode mnie. W liczbie Pi najfajniejsze jest to, że można ją wyliczać w nieskończoność. Nadaje się... Czytaj więcej!

Dodano:

2018-03-27


Funkcja "Pokaż obraz"

Jak zapewne zauważyliście, z wyszukiwarki Google zniknęła ostatnio bardzo lubiana i często używana funkcja "Pokaż obraz". Obecnie po wyszukaniu obrazków na interesujący nas temat jesteśmy przenoszeni do strony, z której on pochodzi. Rozwiązanie takie jest wynikiem sądowej ugody, jaką Google zawarło z jednym z banków zdjęć. Chroni ono co prawda prawa autorskie, ale dla nas - użytkowników jest zdecydowanie mniej wygodne. Problem bardzo łatwo rozwiązać można instalując... Czytaj więcej!

Dodano:

2018-03-06


Chcesz dowiedzieć się więcej?

Kontakt