Google dla edukacji

Loga aplikacji Google

Darmowe rozwiązania Google dla szkół

Jako certyfikowany partner Google zajmujemy się wdrażaniem pakietu G Suite – jest to zbiór rozwiązań firmy Google, który ułatwia pracę, planowanie zadań, wymianę informacji oraz dokumentów. Pakiet G Suite dla edukacji zawiera bardzo wiele narzędzi ułatwiających prowadzenie zajęć, jest bardzo funkcjonalny zarówno dla nauczycieli jak i dla uczniów. Pakiet jest całkowicie darmowy a także w pełni kompatybilny z urządzeniami mobilnymi.

Cześcią każdego wdrożenia są szkolenia dla użytkowników w formie teoretycznej oraz praktycznej. Fundamentalnym założeniem pakietu G Suite jest migracja poczty e-mail - obecna domena Twojej szkoły np. xxx.szczecin.pl zostaje przekierowana na serwery Google, co umożliwia oszczędność kosztów oraz dostęp do najlepszej dostępnej na rynku poczty Gmail. Możemy założyć nieograniczoną liczbę skrzynek - dla każdego ucznia i nauczyciela. Każde z kont ma dostęp do nielimitowanej przestrzeni chmurowej.

Zdjęcie komputera, po prawej logo Google School

Classroom

Classroom pomaga nauczycielom oszczędzać czas, organizować pracę na zajęciach i utrzymywać komunikację z uczniami.

Jest to nowoczesne narzędzie dzięki któremu nauczyciele mogą szybko tworzyć i organizować zadania dla uczniów, sprawnie przekazywać swoje uwagi i łatwo komunikować się z klasą. Uczniom Classroom pomaga zorganizować pracę na Dysku Google – wykonywać i oddawać gotowe zadania, kontaktować się bezpośrednio z nauczycielami i kolegami.

Tworzenie i zbieranie zadań - Classroom współpracuje z Dokumentami i Dyskiem Google oraz Gmailem, co pomaga nauczycielom tworzyć i zbierać zadania bez użycia papieru. Mogą oni szybko sprawdzać, kto skończył już pracę, a kto jeszcze nie, oraz bezpośrednio przekazywać uwagi w czasie rzeczywistym poszczególnym uczniom.

Zdjęcie komputera, po prawej logo Google School
Zdjęcie wyglądu aplikacji Google School

Ulepszenie komunikacji w klasie - Nauczyciele mogą publikować ogłoszenia, zadawać pytania i dyskutować z uczniami w czasie rzeczywistym, co znacznie poprawia komunikację podczas zajęć i poza nimi.

Lepsza organizacja - Classroom automatycznie tworzy foldery na Dysku dla każdego zadania i każdego ucznia, dzięki czemu uczniowie mogą łatwo sprawdzić, co jest zadane, na swojej stronie z zadaniami.

Zadania domowe Online - W praktyce nauczyciele chętnie wykorzystują to narzędzie to tworzenia prac domowych w chmurze, mając pełny monitoring nad ilością uzyskanych punktów, wykonanych zadań a także terminu oddania - uczeń po zalogowaniu w domu widzi pracę domową, po wykonaniu zadań odsyła ją do nauczyciela, po sprawdzeniu przedstawiane są jego osiągnięcia wraz z oceną.

Istotną zaletą rozwiązania Classrom jest pełna kompatybilność z pozostałymi usługami G Suite, m.in Kalendarzem - uczeń może dostać powiadomienie na urządzenie mobilne o konieczności odrobienia pracy domowej.

Screen skrzynki pocztowej Gmail

Poczta Gmail

Korzystaj z poczty w dowolnym miejscu, czasie i na dowolnym urządzeniu – połączenie z internetem nie jest konieczne. Odczytuj i pisz wiadomości offline, a gdy znów połączysz się z internetem, będą już gotowe do wysłania.

Gmail współpracuje z takimi klientami pocztowymi, jak Microsoft Outlook, Apple Mail i Mozilla Thunderbird. Użytkownicy programu Outlook mogą synchronizować e-maile, wydarzenia i kontakty z G Suite.

Dzięki niezawodnym serwerom Google możesz prowadzić działalność przez całą dobę, wszystkie dni tygodnia i okrągły rok. Automatyczne kopie zapasowe, zabezpieczenia przed spamem i najlepsze w branży środki bezpieczeństwa pomagają chronić Twoje dane biznesowe.

Screen skrzynki pocztowej Gmail
Screen aplikacji Kalendarz

Kalendarze

Kalendarze z funkcją udostępniania, zintegrowane z Gmailem, Dyskiem, Kontaktami, Witrynami i Hangouts, ułatwiają planowanie zadań, dzięki czemu masz więcej czasu na ich realizację.

Możesz szybko planować spotkania, sprawdzając dostępność współpracowników i nakładając na siebie ich kalendarze w jednym widoku. Kalendarze można udostępniać, określając przy tym, czy widoczne będą pełne szczegóły wydarzenia, czy tylko informacja o dostępności uczestników.

Możesz przeglądać i rezerwować sale konferencyjne, sprawdzając szczegółowe informacje o ich pojemności i dostępnym sprzęcie. Wprowadzanie sal i współużytkowanych zasobów oraz dodawanie ich do wydarzeń jest bardzo łatwe.

Zdjęcie komunikatora Meet

Wideokomunikator Meet

Kontaktuj się ze swoim zespołem, gdziekolwiek jesteś. Dzięki rozmowom wideo, do których z łatwością dołączysz, możesz spotykać się z zespołem twarzą w twarz bez konieczności płacenia za podróż.

Meet eliminuje typowe problemy związane z dołączaniem do rozmowy wideo w pracy. Wystarczy skonfigurować spotkanie i udostępnić link. Nie musisz się zastanawiać, czy członkowie zespołu, klienci lub kontrahenci mają odpowiednie konta lub wtyczki. Dzięki szybkiemu i nieskomplikowanemu interfejsowi oraz inteligentnemu zarządzaniu uczestnikami prowadzenie rozmów z wieloma osobami jest niezwykle proste.

Zdjęcie komunikatora Meet
Screen komunikatora Hangouts

Komunikator Hangouts

Aplikacja Hangouts pozwala wzbogacać kontakty ze znajomymi dzięki zdjęciom, emotikonom oraz bezpłatnym połączeniom głosowym i grupowym rozmowom wideo. Możesz kontaktować się ze znajomymi przy użyciu komputerów, urządzeń z Androidem lub iOS.

Rozmowy grupowe są lepsze niż kiedykolwiek wcześniej. Przesyłaj zdjęcia oraz emotikony, sprawdzaj, czy wybrane osoby przeczytały Twoją wiadomość lub właśnie na nią odpisują, i wysyłaj wiadomości do znajomych, nawet gdy są offline.

Zdjęcie aplikacji Google Docs

Dokumenty Online

Pracuj nad jednym dokumentem wspólnie z członkami zespołu lub osobami spoza firmy. Obserwuj w czasie rzeczywistym zmiany wprowadzane przez innych, komunikuj się przez wbudowany czat i zadawaj pytania w komentarzach.

Funkcja śledzenia zmian pozwala przeglądać modyfikacje wprowadzone w dokumencie i cofać dowolne z nich. Starsze wersje są przechowywane bezterminowo i nie wliczają się do limitu miejsca.

Zdjęcie aplikacji Google Docs
Zdjęcie Dysku Google

Google dysk

Przechowuj dowolne pliki, korzystaj z nich w każdej chwili i miejscu – na komputerze lub urządzeniu mobilnym – oraz zarządzaj sposobem ich udostępniania.

Na kontach G Suite Business, Enterprise i Team jest dostępne nieograniczone miejsce na dane, dzięki czemu zawsze masz gdzie umieścić wszystkie swoje pliki. Scentralizowana administracja, funkcja Zapobieganie utracie danych (DLP) i usługa Vault dla Dysku ułatwiają zarządzanie kontami użytkowników oraz udostępnianie plików w sposób zgodny z wymaganiami organizacji dotyczącymi postępowania z danymi.

Zobacz również:

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Kontakt