Aktualności

G Suite, czyli ułatwmy sobie pracę…

Nie od dziś wiadomo, że czas to pieniądz. W dobie wszech obecnej elektroniki wiele zadań możemy wykonywać znacznie szybciej. Mogło by się wydawać, że w kwestii szybkości obiegu dokumentów, wymiany informacji podczas pracy zespołowej, czy planowania zadań w firmie osiągnięto już wszystko. Nic bardziej mylnego… G-Suite będący produktem firmy Google rzuca nowe światło na te zagadnienia.

Oferta giganta z Mountain View jest usługą działającą w chmurze. Już ta informacja pozwala nam wywnioskować dwie kwestie Po pierwsze mamy do czynienia z usługą niezawodną, bo przecież chyba nigdy nie było takiej sytuacji kiedy wyszukiwarka Google by nie działała, a co za tym idzie wszystkie inne usługi. Po drugie z usług chmurowych możemy korzystać z niemalże każdego urządzenia wyposażonego w system operacyjny, są to między innymi telefony, tablety, komputery z zainstalowanym Androidem, iOs lub Windowsem.

Tyle w teorii. A co nam to daje w praktyce? Załóżmy, że wybieramy się w podróż służbową. Dawniej wymagało by to przygotowania wcześniej wszystkich ważnych dokumentów i innych plików i przeniesienia ich na laptopa lub na nośnik wymienny. W przypadku gdy czegoś zapomnimy zwykle konieczne było angażowanie osób trzecich do przesłania pliku drogą mailową lub nawet dostarczenia plików osobiście. Dzięki G Suite wygląda to dużo prościej. Nasze dane są przechowywane doskonale zabezpieczonych serwerach Google. Dostęp do nich jest możliwy zawsze i wszędzie. Czy to z poziomu służbowego laptopa dzięki aplikacji Google Drive czy z dowolnego urządzenia z zainstalowaną przeglądarką Chrome. Najbardziej unikalną funkcją jest jednak możliwość edytowania dokumentu przez wiele osób na raz. Wszystkie zmiany są uwypuklane oraz można cofać dowolne z nich. Narzędzie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie prowadzone są prace w zespole. Koniec z mozolną wymianą fragmentów dokumentu.

Firma Progress-IT przeprowadza pełne wdrożenia usługi G Suite wraz z rozbudowanymi szkoleniami w formie warsztatów. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o samej usłudze kliknij „Pakiet Google dla firm” w zakładce Oferta lub skontaktuj się z nami i wykorzystuj czas jeszcze efektywniej.

Dodano:

2018-04-18


Chcesz dowiedzieć się więcej?

Kontakt